VMware Partner Connect

Partnerský program VMware jednoduše!
TD SYNNEX AS Czech je jako distributor s přidanou hodnotou působící na českém trhu už od roku 1992 jedničkou. Zároveň jsme na trhu i jedničkou pro distribuci produktů společnosti VMware. Podívejte se jak využít našich zkušeností při obchodu s VMware produkty.

Partnerství VMware

Jak začít s VMware?

 

Pro obchodování s produkty společnosti VMware je potřeba být autorizovaným partnerem. Pro autorizaci partnerství je potřeba splnit základní požadavky, které se skládají z vyplnění registračních formulářů, splnění vstupních školení a zaplacení jednorázového registračního poplatku. Kompletní step-by-step návod na registraci najdete ve videu níže.

1. Vytvoření partnerského účtu

Prvním krokem pro získání partnerského účtu pro VMware je registrace na stránce VMware Partner Connect.

2. Vyplnění INTAKE FORM a AUTHORIZATION FORM

Druhým krokem je vyplnění INTAKE FROM, který najdete na domovské stránce VMware Partner Connect portálu. Jedná se o vyplnění dodatečných informacích o firmě. AUTHORIZATION FORM se zpřístupní po schválení INTAKE FORM a po splnění požadovaných školení.

3. Splnění požadovaných školení

Pro dokončení registrace je nutné projít následující školení:

4. Zaplacení vstupního poplatku

Posledním krokem je zaplacení jednorázového vstupního poplatku 995 USD. Výzvy k platbě najdete znovu na domovské stránce.

Pokud byste formuláře nebo výzvu k zaplacení poplatku nenašli na domovské stránce, zkontrolujte prosím záložku My Company -> Partner Program Forms v pravé horní části menu.

 

 

Pokud budete mít jakékoliv otázky nebo budete potřebovat asistenci s registrací. Neváhejte nás kontaktovat.

Přehled Partnerského statusu

Pro udržování partnerského statutu, je potřeba kontrolovat základní požadavky a požadavky u jednotlivých kompetencí.

Po přihlášení na web VMware Partner Connect, pod nabídkou Parnter Programs -> Partner Connect Program -> Partner Connect Dashboard nebo použijte odkaz Account Management.

Výběr preferovaného distributora

Proč vybrat správného preferovaného distributora?

Preferovaný distributor je partnerem pro hladký průběh VMware businessu ve vaší společnosti. Zároveň preferovaný distributor funguje jako hlídač vašich požadavků od VMware. Náš tým Tech Data je schopen pro vás tyto služby nabídnout.

Jak změnit preferovaného distributora?

Po přihlášení do portálu VMware Partner Connect, v pravo horním rohu zvolte My Company -> Company Administration.

V sekci „Preferred Distributor and Privacy Statement“ u nastavení „Prefered distributor“ můžete zvolit vámi preferovaného distributora. Pro uložení je potřeba zvolit „Save“ dole ve formuláři.

Pozor, preferovaného distributora lze měnit jednou v mezidobí výročí partnerství, kdykoli jindy lze změnit pouze s výjimkou.

Obchod

Jak registrovat Obchodní Případ

Jak registrovat obchodní případ u společnosti VMware?

Přihlaste se na web VMware Partner Connect, z hlavní nabídky vyberte „Sales“ -> Register a Deal

Formulář je rozdělen do 5ti sekcí.

  1. Registrace produktu
  2. Detaily Produktu
  3. Informace o zákazníkovi
  4. Informace o vás
  5. Potvrzení ujednání, zde nezapomeňte potvrdit sdílení informací s vaším distributorem, abychom mohli pečovat o vaše opportunity.

Jak vybrat správné produkty do registrace?

Správné produktové rodiny zvolíte podle domkumentu Advantage+ Discount Structure dostupného na Partrner Connect.

Jak se starat o obchodní případy u společnosti VMware?

Po přihlášení na web VMware Partner Connect, z hlavní nabídky vyberte „Sales“ -> Manage Deal registration. Zde se můžete prodlužovat registraci, upravovat produktový mix.

Jaké jsou základní pravidla Registrací u VMware?

  • Registraci provádí partner a schvaluje VMware, funguje na principu, kdo dřív přijde. (Komerční dealy jsou schvalovány automaticky systémem, public dealy schvaluje obchodník VMware)
  • Registrace má jednotlivé obchodní fáze a je potřeba jí prodlužovat
  • U registrace mohou být schváleny jen některé produkty, pokud má registraci už jiný partner
  • Registrace jsou většinou schvalovány automatizovaným systémem, v některých případech ji schvalují přímo obchodníci VMware

Co se stane, když mám zamítnutou registraci?

Nezoufejte, když vám byla zamítnuta registrace, nejjednodušší způsob je kontaktovat nás nebo obchodníka VMware a společně se podíváme, co ve vaší registraci neprošlo.

Co se stane, když mám schválené jen některé produkty?

Může se stát, že vám budou schváleny v registraci jen některé produkty, protože může být aktivní i registrace od jiného partnera. V tomto případě je potřeba vždy zkontrolovat u jakých produktů mám nárok na registrační slevu.

Co se stane, když nestihnu registraci prodloužit?

Nebojte, pokud jste registraci nestihli prodloužit kontaktujte nás a my vám pomůžeme vytvořit registraci novou. Ovšem se může stát, že v mezičase některé produkty zaregistruje jiný partner, proto dbejte na kontrolu expirací.

Mohu do registrace přidat produkty, když už je schválena?

Ano, registraci lze upravit a přidat další produkty. Pokud už ovšem je jiný produkt schválen v jiné registraci, může dojít k jejímu zamítnutí.

Dá se registrovat každý VMware produkt?

Ano, rozdělení produktů naleznete po přihlášení na VMware Partner Connect Advantage+ Discount Structure.

Minimální hodnota obchodního případu pro registraci?

Minimální hodnota pro registraci stanovená není, nicméně minimální hodnota pro využití benefitů v podobě slevy je 10 000 USD pouze v nových licencích dle platného ceníku.

Co dělat, když už nelze registraci dále posouvat a oportunita stále není uzavřená ve smyslu objednávky?

Je potřeba vystavit registraci novou, v tomto případě je lepší aktivitu koordinovat s námi, abychom zajistili co nejjednodušší změnu v systémech VMware.

Vidí v systému distributor partnerskou registraci?

Pokud partner svolí při registraci, aby se sdílel obchodní případ s distributorem, můžeme vám aktivně pomáhat při kontrole registrace.

Co se stane s upfront slevami, pokud se mi jako partnerovi sníží partnerská úroveň Advanced na Partner?

Partnerské slevy jsou nárokovatelné v momentě kdy probíhá objednávka. V případě, že objednávající partner není v úrovni Advanced, nemůže využít Advantage+ slevu.

Zpětné rabaty a bonusy

VMware partnerský program dnes funguje na principu investice a výnosů. Na základě splněných kompetencí je dnes možné získat od VMware zpátky od 4% až do 16%. Zpětné rabaty dnes dostáváte zpět na základě investic do získaných kompetencí. Neváhejte nás kontaktovat a podíváme se společně na možnosti.

Detailní rozpis partnerských rabatů naleznete VMware Product Eligibility.

Post-Sale

Ověření Instalované báze a obnova podpory

Obnova Podpory a Subskripce je důležitá pro provoz systému pro vašeho zákazníka. Renewaly realizované přes nás jsme schopni pro vás proaktivně hlídat a posílat vám nabídky dopředu. Také můžeme pro vás upravovat renewaly dle požadavků zákazníka.

Instalovaná báze u vašich klientů je pro vás důležitá, jsme schopni pro vás zajistit pomoc s jejím přehledem pomocí databází VMware. Generováním IB(Installed Base) reportu jsme schopni ověřit v jakém stavu jsou licence u vašeho zákazníka.

Neváhejte nás kontaktovat na adrese Renewals_cz@tdsynnex.com, kde vám se vším pomůžeme.

Instalace, Implementace a Architektura

Jako distributor společnosti VMware zároveň disponujeme technickým týmem a jsme vám schopni asistovat při instalacích produktů, jejich implementací do prostředí zákazníka. Zároveň při nově vznikajících oportunitách i s architekturou řešení u zákazníka.

Pro více informací kontaktuje Martina Pospíšila.

Máte otázky nebo chcete poradit? Napište nám.

Souhlas