NSX Advanced Load Balancer

Distribuovaný load balancer a webový aplikační firewall (Avi networks)

NSX Advanced Load Balancer je platforma vhodná pro všechny typy prostředí. Její nespornou výhodou je identický load balancing engine a společný grafický interface.

Výhody

  • Jednotná správa přes všechna prostředí
  • Výkonostní flexibilita – výkon dle aktuální potřeby
  • Podpora všech typu prostředí, včetně moderních aplikací v kontejnerech
  • Vysoká dostupnost v podobě Aktive/N řešení
  • Jednoduchá správa
  • Automatizace pomocí API rozhraní

Nástroje

Zde je schéma, které popisuje Avi jako konzistentní grafický a kontrolní nástroj pro správu více cloudových nebo lokálních prostředí. Je velmi důležité, aby zákazníci, kteří se chystají přejít nebo rozšířit své výpočetní prostředí do Amazonu, následně třeba do Azure apod. měli jistotu, že se ke svému Load balanceru budou vždy chovat stejně a budou se moci spoléha na stejné principy jako, když využívají load balancer u sebe v datovém centru. Avi poskytuje konzistentní prostředí. Můžete odeslat jedno API volání do centrálního kontroléru a říci: Chtěl bych změnit konfiguraci pro moji aplikaci. Pokud je tato aplikace v AWS nebo je součástí virtualizace ovládané vCentrem, na tom opravdu nezáleží. Vždy dostanete stejný výsledek, ať provozujete jakékoliv prostředí.

Funkce

Konzistentní služby podnikové infrastruktury od L4 do L7 vrstvy

Příklady využití technologie

Zabezpečení proti Zero-day útokům

V prostředí NSX s pomocí funkce mikrosegmentace, uzamknete kritické aplikace, čímž vytvoříte logickou DMZ uvnitř virtuální infrastruktury a omezíte tak prostor pro případný útok na vaše virtualizované aplikace. Zabezpečení s tzv. nulovou tolerancí, je nyní dosažitelné a efektivní v soukromém i veřejném cloudovém prostředí.