VMware vSAN

Plnohodnotná náhrada klasického
storage řešení

Výhody virtualizovaných serverů znáte. Teď přišel čas využít výhody virtualizce i pro storage.

Virtualizace od jednoho výrobce, ověřená trhem a se všemi vlastnostmi a benefity, na které jste zvyklí.

VMware vSAN je:

Virtualizované diskové pole

Virtualizace serverů začala po roce 2000. Po patnácti letech přišel VMware s řešením pro diskový subsystém, který přináší nové standardy pro práci se storage.

Plnohodnotná náhrada klasického storage řešení pomocí standardních x86 serverů

Z klasických serverů s interními disky vytvoříte velkokapacitní diskový systém s lepšími parametry než klasické „velké“ diskové pole.

Storage řešení pro zjednodušení datových center a serveroven při snížení CapEx nákladů

Pořízení serverů s disky je levnější než investice do velkého pole. VMware se dále postará o deduplikaci a kompresi, DR & HA.

Nativně integrované do platformy vSphere, správa pomocí vCenter

vSAN je integrovaný do vSphere, stačí jen aktivovat. Pokud jste někdy pracovali s vCenter, nastavíte kompletně a pohodlně storage systém bez potřeby detailních znalostí.

Základním stavebním kamenem pro storage v řešeních Softwarově Definované Datových Centrech

vSAN je využíván ve velkých datových centrech. Jednou z výhod je to, že přidání kapacity je otázkou připojení standardních serverových disků nebo nového x86 serveru.

Kdo je ideální zákazník?

Transparentdynamic2
  • Provozuje VMware řešení

vSAN je zakomponován v jádru vSphere a je pro ni optimalizovaný, spravuje se ve vCenter. Přidanou hodnotu vSAN ocení tak obzvláště Ti, kteří jednoduše rozšíří svoji infrastrukturu o další řešení VMware.

  • Uvažuje o pořízení diskového pole a hledá další úspory

V materiálech v odkazu níže najdete vzorové kalkulace, které ukazují až 50% úsporu oproti standardním storage řešení. Navíc vSAN spotřebuje pouze cca. 10% procesorového výkonu, zbylých 85% může být použito pro standardní virtualizaci.

  • Potřebuje spolehlivé a ověřené řešení

vSAN je využíván u více než 10000 zákazníků. Gartner a IDC ho uvádí jako přední řešení ve svých studiích, dodavatelé SW a HW mají vSAN jako certifikované řešení.

Co vSAN řeší technicky?

  • Storage pro náročné aplikace

vSAN nabízí s využitím AllFlash konfigurace až 360.000 IOPS. Pokud hledáte certifikovaný diskový subsystém pro Exchange, Oracle, SQL nebo SAP, varianta vSAN patří do zvažovaných řešení.

  • Infrastruktura pro terminálovou farmu

VDI klade velké nároky na storage, nejen z pohledu IOPS. Využití vSAN dokáže zlepšit TCO celého řešení a navíc nabízí nadstandardní možnosti vysoké dostupnosti, deduplikace a komprese.

  • Požadavek na flexibilní diskové pole

Správa standardního „velkého“ diskového pole nemusí být úplně jednoduchá. S vSAN zapomeňte na konfiguraci FC sítí, složité publikace LUN nebo nákladné zvyšování kapacity pole.

Další informace v angličtině –  vSAN na YouTube