AirWatch / Workspace ONE

Řešení VMware pro správu
koncových zařízení

VMware už není spjatý pouze s virtualizací. V souvislosti s IT trendy za posledních deset let, VMware vstoupil na trh koncových zařízení – a to s řešením AirWatch / Workspace ONE.

AirWatch – co to je:

Společnost koupená VMwarem

Strategické rozhodnutí VMware bylo mimo jiné orientace na trh koncových zařízení. Proto v roce 2014 VMware koupil společnost AirWatch, jako stěžejní součást strategie společnosti

Název Produktu

AirWatch byl a stále je název produktu pro správu koncových zařízení. A současně je klíčovou komponentou řešení VMware Workspace ONE.

Řešení pro správu koncových zařízení

Kvalitní řešení pro efektivní správu firemní mobility – od standardního vzdáleného vymazání, přes zakázání fotoaparátu v závislosti na GPS souřadnici až po zabezpečené připojení na vnitrofiremní servery nebo řízené nahrávání dokumentů a aplikací.

Nejlépe hodnocené MDM řešení společnosti Gartner

Řešení VMware AirWatch / Workspace One si podle analytiků trvale udržuje rok co rok vedoucí postavení na trhu.

Co řeší AirWatch/ Workspace One?

Transparentdynamic2
  • Správu koncových zařízení s téměř libovolným systémem

AirWatch podporuje nejširší portfolio koncových zařízení (včetně zpětné kompatibility)  – od starých Symbianů přes všechny systémy Windows až po nejnovější iOS nebo Android.

  • Distribuci aplikací a dat

AirWatch umožňuje na koncová zařízení řízeně instalovat aplikace, nahrávat dokumenty. Samozřejmostí jsou tak i reporty, kde se sledují výjimky nastavených pravidel.

  • Bezpečnost

AirWatch nabízí vše, co je standardní u těch nejlepších EMM řešení. Přidanou hodnotou je jednoduchost nastavení, která výrazně zjednoduší implementaci a provoz.

  • Sjednocení správy koncových bodů

Protože stále více uživatelů pracuje mimo doménu, má IT omezené možnosti standardní správy těchto zařízení. S využití řešení AirWatch lze aplikovat pravidla na všechna zařízení – a to jak na ty v doméně tak i mimo ni.

Kdo je ideální zákazník?

  • Společnost, která si uvědomuje důležitost svých dat

V dnešní době jsou na přenosných koncových zařízení citlivá firemní data. Jejich zneužití může být pro firmu kritické – stejně tak jako napadení firemních systémů z nezabezpečeného mobilního zařízení.

  • Společnost, kde jsou mobilní zařízení klíčová pro business

Vzdálená správa pevných zařízení je dnes standardem. AirWatch umožňuje mimo jiné vzdálené připojení a správu zařízení, které jsou nepostradatelná pro pracovníky v terénu – včetně např. čteček čárových kódů.

  • Požadavek na BYOD

AirWatch dokáže oddělit soukromé prostředí od firemního – takže firemní data jsou v bezpečí a koncový uživatel není nijak omezován.

  • Správa Windows a Windows 10

Microsoft Windows je platforma, která může být efektivně spravována s využitím AirWatch. Příkladem může být centrální nasazení aplikací, konfigurace Wifi a dalších politik i pro zařízení, která nejsou v doméně.

Další informace v angličtině –  AirWatch/ Workspace One